Font Bigger
Black & White
Visible cursor

Subdivisions of the Ministry

Funcția Nume Telefon Email
Ministru  Viorica Dumbrăveanu  022-268-885  viorica.dumbraveanu@msmps.gov.md
Secretar  de Stat  Djulieta Popescu  022-262-881  djulieta.popescu@msmps.gov.md
Secretar de Stat  Nelea Rusu  022-268-837  nelea.rusu@msmps.gov.md
Secretar de  Stat  Alexandru Holostenco  022-268-888  alexandru.holostenco@msmps.gov.md
Secretar de  Stat  Marina Golovaci  022-268-871  marina.golovaci@msmps.gov.md
Secretar de  Stat   Constantin  Rîmiș  022 268-887  constantin.rimis@msmps.gov.md
Funcția Nume Telefon Email
Şef de cabinet    022-268- 871  
Consilier   Cristina Stratulat  022-262- 192  cristina.stratulat@msmps.gov.md
Asistent   Victoria Vicol  022-268- 885
Funcția Nume Telefon Email
Şef direcţie    Marcela Țîrdea
022-268-800  marcela.tirdea@msmps.gov.md
Consultant principal  Bucur Ana 022-268-854  ana.bucur@msmps.gov.md
Consultant principal Mihalachi Iulia 022-268-868  iulia.mihalachi@msmps.gov.md
Consultant principal
 Snejana Țurcanu 022-268-832  snejana.țurcanu@msmps.gov.md
Consultant principal Tudos Paulina 022-268-813  paulina.tudos@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef serviciu Zazuc  Ecaterina022-268-853  ecaterina.zazuc@msmps.gov.md
Auditor intern  022-268-809 
FuncțiaNumeTelefonEmail
Șef direcție Demișcan Daniela022-268-866daniela.demiscan@msmps.gov.md
consultant principal Dascalov Alexandr 022-268-835 alexandr.dascalov@msmps.gov.md
consultant principal Virlan Serghei 022-268-836 serghei.virlan@msmps.gov.md
consultant principal Gîncu Mariana   mariana.gincu@msmps.gov.md
consultant principal   
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef  direcțieZatîc Tatiana
022-268-823 tatiana.zatic@msmps.gov.md
Consultant principalAvornic Luminița022-268-828 luminita.avornic@msmps.gov.md
Consultant principalGherasim Silvia022-268-859 silvia.gherasim@msmps.gov.md
Consultant principal Elena Boleac022-268-864elena.boleac@msmps.gov.md
 Consultant superior

Comută conținuta

FuncțiaNumeTelefonEmail
 Șef serviciu Goncear Valeriu
 022-268-862 valeriu.goncear@msmps.gov.md
Consultant principal
 Bantaș Lilia 022-268-839 lilia.bantas@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef direcţie Lupu  Svetlana 022-268-886 svetlana.lupu@msmps.gov.md
Consultant  principalOleinic Lilia
022-268-826 lilia.oleinic@msmps.gov.md
Consultant  principalNaconecinaia Liudmila022-268-803 liudmila.naconecinaia@msmps.gov.md
Consultant  principalMelnic Gabriela022-268-869 gabriela.melnic@msmps.gov.md
Consultant  principalAliona Andronatii 022-268-856 aliona.andronatii@msmps.gov.
FuncțiaNumeTelefonEmail
Șef serviciu
Gorceag Gheorghe022-268-855gheorghe.gorceag@msmps.gov.md
Consultant principal
Dorina Florea022-268-842dorina.florea@msmps.gov.md
Consultant principal Andrei  Cazacu
022-268-840andrei.cazacu@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef direcţie Alexandru Ghețu 022-262-175 alexandru.ghetu@msmps.gov.md
Consultant  principal Viorica Revenco 022-262-125 viorica.revenco@msmps.gov.md
Consultant  principalIrina Gherceac 022-262-151 irina.gherceac@msmps.gov.md
 Consultant  principal Onofrei Luminita 022-262- 130 luminita.onofrei@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef direcţieGherganova Anna022- 262-126 anna.gherganova@msmps.gov.md
Consultant principalZaharia Anastasia 022-262-127 anastasia.zaharia@msmps.gov.md
Consultant principal
Șargu  Galina 022-262-102 galina.sargu@msmps.gov.md
Consultant principal
Stîrcul Mariana022-262-134 mariana.stircul@msmps.gov.md
Consultant principal Russu Viorica
 022-262-136 viorica.russu@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef serviciu
 Crețu Aliona  022-268-875 aliona.cretu@msmps.gov.md
Consultant principal  Gotmaniuc Olga  022-268-857 olga.gotmaniuc@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef direcţiePascal Lilia 022-262-101lilia.pascal@msmps.gov.md
Consultant principal   022-262-166 
Consultant principal
Bunduchi Marina 022-262-166marina.bunduchi@msmps.gov.md
Consultant  principalMicu Svetlana  022-262-168 svetlana.micu@msmps.gov.md
Consultant  superior Maroglo  Mariana022-262- 164mariana.maroglo@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef direcţie  Cuşca Vasile   022-262-142vasile.cusca@msmps.gov.md
consultant principalHerţa Lilia   022-262-154lilia.herta@msmps.gov.md
consultant principalMiron Ana   022-262-120ana.miron@msmps.gov.md
consultant principalGadarenco Nicoleta   022-262-104nicoleta.gadarenco@msmps.gov.md
consultant principalMariana Tocan   022-262-116mariana.tocan@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef direcţie  Gruzin Anastasia   022-262-114anastasia.gruzin@msmps.gov.md
consultant principalChișcă Igor   022-262-107  igor.chisca@msmps.gov.md
consultant principalGaideu Constanta   022-262-113constanta.gaideu@msmps.gov.md
consultant principal Teacă Diana  022-262-110diana.teaca@msmps.gov.md
consultant principal Levința Natalia   022-262-140 natalia.levinta@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef  direcţie   
Consultant principal     
Consultant principalScaticailov Ina   022-262-106 ina.scaticailov@msmps.gov.md
Consultant principalUrsachi Cristina   022-262-103ursachi.cristina@msmps.gov.md
Consultant principalBujor Galina   022-262-146 galina.bujor@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef direcţie   Cebotaru Diana 022-268-804 diana.cebotaru@msmps.gov.md
Consultant principal  022-268-819 
Consultant principalCorman Irina 022-268-819 irina.corman@msmps.gov.md
Consultant principalRussu Carolina 022-268-814 carolina.russu@msmps.gov.md
Consultant principalCiuș Tatiana 022-268-814tatiana.ciuș@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef secție
Lilia Gantea
 022-268-821lilia.gantea@msmps.gov.md
Consultant principal  022-268-863 
Consultant principalNatalia Chihai
 022-268-833natalia.chihai@msmps.gov.md
Consultant principal Mariana Zadnipru 022-268-812 mariana.zadnipru@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef serviciu 
Miron Valentin
022-268-867valentin.miron@msmps.gov.md
Consultant principalSandu Liuba
022-268-858 liuba.sandu@msmps.gov.md

Funcția

Nume

Telefon

Email

Şef direcție

Gavrilița Elena

022-268-879

 elena.gavrilita@msmps.gov.md

FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef secție în cadrul direcției
Şveț Andrei022-268-827 andrei.svet@msmps.gov.md
Consultant principal
Noroc Diana022-268-849 diana.noroc@msmps.gov.md
Consultant principal
Șalunova Vera022-268-890 vera.salunova@msmps.gov.md
Consultant principalIon Glavațchi022-268-861 ion.glavatchi@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef secție în cadrul direcției
Gudumac Anatolie022-268-822anatol.gudumac@msmps.gov.md
Consultant principalCarp Vladimir022-268-806vladimir.carp@msmps.gov.md
Consultant principalCrani Anna022-268-841anna.crani@msmps.gov.md
Consultant principalGuțu Vera022-268-808vera.gutu@msmps.gov.md
Consultant principalLevința Victoria022-268-820victoria.levinta@msmps.gov.md
Consultant principalRezneac Anna022-268-817anna.rezneac@msmps.gov.md
Consultant principalTitioi Natalia022-268-877natalia.titioi@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Șef-serviciu
  022-268-811

 

Consultant principal Blanaru Diana  022-268-873 diana.blanaru@msmps.gov.md
Consultant superior Irina Rotaru 022-268-811 irina.rotaru@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef servciuOlaru Victoria022-268-802 victoria.olaru@msmps.gov.md
Consultant principalMartin Daniela022-268-872 daniela.martin@msmps.gov.md
Consultant principalVieru Stela022-268-874 stela.vieru@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail

Şef serviciu

  Sergiu Ungureanu      022-262-161  sergiu.ungureanu@msmps.gov.md
Consultant principal  Galaicu Valeriu 022-262-160 admin@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Șef secțieInga Isacenco

022-268-816

inga.isacenco@msmps.gov.md
Inspector
Aculina  Pleșca 022-268-818aculina.plesca@msmps.gov.md
InspectorVicol Viorica 022-268-818viorica.vicol@msmps.gov.md
 InspectorMargareta Demidov 022-268-818margareta.demidov@msmps.gov.md

Useful Links