Font Mărit
Alb - Negru
Cursor vizibil

Contacte

str. Vasile Alecsandri, 2

MD-2009, mun. Chișinău

Tel: 022 268-885

Fax: 022 268-816

Email: secretariat@msmps.gov.md

Subdiviziunile ministerului

Funcția Nume Telefon Email
Ministru  Viorica Dumbrăveanu  022-268-885  viorica.dumbraveanu@msmps.gov.md
Secretar  de Stat  Djulieta Popescu   022-268-881  djulieta.popescu@msmps.gov.md
Secretar de Stat

 Nelea Rusu

 022-268-837  nelea.rusu@msmps.gov.md
Secretar de  Stat  Alexandru Holostenco  022-268-888  alexandru.holostenco@msmps.gov.md
Secretar de  Stat  Marina Golovaci  022-268-871  marina.golovaci@msmps.gov.md
Secretar de  Stat   Constantin  Rîmiș   022 268-887  constantin.rimis@msmps.gov.md
Funcția Nume Telefon Email
Şef de cabinet    022-268- 871  
Consilier   Cristina Stratulat  022-262- 192  cristina.stratulat@msmps.gov.md
Asistent   Victoria Vicol  022-268- 885
Funcția Nume Telefon Email
Şef direcţie    Marcela Țîrdea
022-268-829  marcela.tirdea@msmps.gov.md
Consultant principal  Bucur Ana 022-268-854  ana.bucur@msmps.gov.md
Consultant principal Mihalachi Iulia 022-268-868  iulia.mihalachi@msmps.gov.md
Consultant principal
  022-268-832  
Consultant principal Tudos Paulina 022-268-813  paulina.tudos@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef serviciu Zazuc  Ecaterina022-268-853  ecaterina.zazuc@msmps.gov.md
Auditor intern  022-268-809 
Funcția Nume Telefon Email
Șef direcție  Demișcan Daniela 022-268-866 daniela.demiscan@msmps.gov.md
consultant principal  Dascalov Alexandr  022-268-835  alexandr.dascalov@msmps.gov.md
consultant principal  Virlan Serghei  022-268-836  serghei.virlan@msmps.gov.md
consultant principal  Gîncu Mariana  022-268-870  mariana.gincu@msmps.gov.md
consultant principal      
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef  direcțieZatîc Tatiana
022-268-823 tatiana.zatic@msmps.gov.md
Consultant principalAvornic Luminița022-268-828 luminita.avornic@msmps.gov.md
Consultant principalGherasim Silvia022-268-859 silvia.gherasim@msmps.gov.md
Consultant principal Elena Boleac022-268-864elena.boleac@msmps.gov.md
 Consultant superior

Comută conținuta

Funcția Nume Telefon Email
 Șef serviciu  Goncear Valeriu
 022-268-862  valeriu.goncear@msmps.gov.md
Consultant principal
   022-268-839  
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef direcţie Lupu  Svetlana 022-268-886 svetlana.lupu@msmps.gov.md
Consultant  principalOleinic Lilia
022-268-826 lilia.oleinic@msmps.gov.md
Consultant  principalNaconecinaia Liudmila022-268-803 liudmila.naconecinaia@msmps.gov.md
Consultant  principalMelnic Gabriela022-268-869 gabriela.melnic@msmps.gov.md
Consultant  principalAliona Andronatii 022-268-856 aliona.andronatii@msmps.gov.
FuncțiaNumeTelefonEmail
Șef serviciu
Gorceag Gheorghe022-268-855gheorghe.gorceag@msmps.gov.md
Consultant principal
Dorina Florea022-268-842dorina.florea@msmps.gov.md
Consultant principal Andrei  Cazacu
022-268-840andrei.cazacu@msmps.gov.md
Funcția Nume Telefon Email
Şef direcţie  Alexandru Ghețu  022-262-175  alexandru.ghetu@msmps.gov.md
Consultant  principal  Viorica Revenco  022-262-125  viorica.revenco@msmps.gov.md
Consultant  principal Irina Gherceac  022-262-151  irina.gherceac@msmps.gov.md
 Consultant  principal  Onofrei Luminita  022-262- 130  luminita.onofrei@msmps.gov.md
Funcția Nume Telefon Email
Şef direcţie  Alexandru Ghețu  022-262-175  alexandru.ghetu@msmps.gov.md
Consultant  principal  Viorica Revenco  022-262-125  viorica.revenco@msmps.gov.md
Consultant  principal Irina Gherceac  022-262-151  irina.gherceac@msmps.gov.md
 Consultant  principal  Onofrei Luminita  022-262- 130  luminita.onofrei@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef direcţieGherganova Anna022- 262-126 anna.gherganova@msmps.gov.md
Consultant principalZaharia Anastasia 022-262-127 anastasia.zaharia@msmps.gov.md
Consultant principal
Șargu  Galina 022-262-102 galina.sargu@msmps.gov.md
Consultant principal
Stîrcul Mariana022-262-134 mariana.stircul@msmps.gov.md
Consultant principal Russu Viorica
 022-262-136 viorica.russu@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef serviciu
 Crețu Aliona  022-268-875 aliona.cretu@msmps.gov.md
Consultant principal  Gotmaniuc Olga  022-268-857 olga.gotmaniuc@msmps.gov.md
Funcția Nume Telefon Email
Şef direcţie Pascal Lilia  022-262-101 lilia.pascal@msmps.gov.md
Consultant principal  Petru Lupu   022-262-167 petru.lupu@msmps.gov.md
Consultant principal
Bunduchi Marina  022-262-166 marina.bunduchi@msmps.gov.md
Consultant  principal Micu Svetlana   022-262-168  svetlana.micu@msmps.gov.md
Consultant  superior  Maroglo  Mariana 022-262- 164 mariana.maroglo@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef direcţie  Cuşca Vasile   022-262-142vasile.cusca@msmps.gov.md
consultant principalHerţa Lilia   022-262-154lilia.herta@msmps.gov.md
consultant principalMiron Ana   022-262-120ana.miron@msmps.gov.md
consultant principalGadarenco Nicoleta   022-262-104nicoleta.gadarenco@msmps.gov.md
consultant principalMariana Tocan   022-262-116mariana.tocan@msmps.gov.md
Funcția Nume Telefon Email
Şef direcţie   Gruzin Anastasia    022-262-140 anastasia.gruzin@msmps.gov.md
consultant principal Chișcă Igor    022-262-107   igor.chisca@msmps.gov.md
consultant principal Gaideu Constanta    022-262-113 constanta.gaideu@msmps.gov.md
consultant principal  Teacă Diana   022-262-114 diana.teaca@msmps.gov.md
consultant principal  Levința Natalia    022-262-110  natalia.levinta@msmps.gov.md
Funcția Nume Telefon Email
Şef  direcţie      
Consultant principal        
Consultant principal Scaticailov Ina    022-262-106  ina.scaticailov@msmps.gov.md
Consultant principal Martînova Olga    022-262-103 olga.martinova@msmps.gov.md
Consultant principal Bujor Galina    022-262-146  galina.bujor@msmps.gov.md
Funcția Nume Telefon Email
Şef direcţie    Cebotaru Diana  022-268-804  diana.cebotaru@msmps.gov.md
Consultant principal Stavilo Nadejda  022-268-819 nadejda.stavilo@msmps.gov.md
Consultant principal Corman Irina  022-268-819  irina.corman@msmps.gov.md
Consultant principal Russu Carolina  022-268-814  carolina.russu@msmps.gov.md
Consultant principal    022-268-814  
Funcția Nume Telefon Email
Şef secție
Lilia Gantea
 022-268-821 lilia.gantea@msmps.gov.md
Consultant principal    022-268-863  
Consultant principal    022-268-833  
Consultant principal  Mariana Zadnipru  022-268-812  mariana.zadnipru@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef serviciu 
Miron Valentin
022-268-867valentin.miron@msmps.gov.md
Consultant principalSandu Liuba
022-268-858 liuba.sandu@msmps.gov.md

Funcția

Nume

Telefon

Email

Şef direcție

Gavrilița Elena

022-268-879

 elena.gavrilita@msmps.gov.md

FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef secție în cadrul direcției
Şveț Andrei022-268-827 andrei.svet@msmps.gov.md
Consultant principal
Noroc Diana022-268-849 diana.noroc@msmps.gov.md
Consultant principal
Șalunova Vera022-268-890 vera.salunova@msmps.gov.md
Consultant principalIon Glavațchi022-268-861 ion.glavatchi@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef secție în cadrul direcției
Gudumac Anatolie022-268-822anatol.gudumac@msmps.gov.md
Consultant principalCarp Vladimir022-268-806vladimir.carp@msmps.gov.md
Consultant principalCrani Anna022-268-841anna.crani@msmps.gov.md
Consultant principalGuțu Vera022-268-808vera.gutu@msmps.gov.md
Consultant principalLevința Victoria022-268-820victoria.levinta@msmps.gov.md
Consultant principalRezneac Anna022-268-817anna.rezneac@msmps.gov.md
Consultant principalTitioi Natalia022-268-877natalia.titioi@msmps.gov.md
Funcția Nume Telefon Email
Șef-serviciu
   022-268-811  
Consultant principal  Diana Blănaru  022-268-873  diana.blanaru@msmps.gov.md
Consultant superior  Irina Rotaru  022-268-811  irina.rotaru@msmps.gov.md
FuncțiaNumeTelefonEmail
Şef servciuOlaru Victoria022-268-802 victoria.olaru@msmps.gov.md
Consultant principalMartin Daniela022-268-872 daniela.martin@msmps.gov.md
Consultant principalVieru Stela022-268-874 stela.vieru@msmps.gov.md
Funcția Nume Telefon Email

Şef interimar serviciu

 Galaicu Valeriu            022-262-160

valeriu.galaicu@msmps.gov.md

Consultant principal       
FuncțiaNumeTelefonEmail
Șef secțieInga Isacenco

022-268-816

inga.isacenco@msmps.gov.md
Inspector
Aculina  Pleșca 022-268-818aculina.plesca@msmps.gov.md
InspectorVicol Viorica 022-268-818viorica.vicol@msmps.gov.md
 InspectorMargareta Demidov 022-268-818margareta.demidov@msmps.gov.md

Linkuri utile